30 grudnia 2014

Kolczyki klipsy Wszelkiego rodzaju kolczyki wymagają od pań przekutych uszu. Dawniej przekuwano je, kiedy dziewczyna szła do komunii dziś moda jest nieco inna i nawet niemowlaki posiadają już drobne kolczyki na uszach. Jeśli natomiast nie jesteśmy zwolennikami przebitych uszu lub po prostu boimy się tego jest jedna alternatywa, czyli klipsy. Klipsy to rodzaj koczyków, które zakładane są na uszy. W tym jednak wypadku niewymagana jest dziurka, ponieważ kolczyk posiada specyficzny zatrzask, który zamyka się na zewnętrznej stronie ucha. Dzięki czemu klipsy ozdabiają ucho jednak go nie uszkadzają. Klipsy są swego rodzaju alternatywą dla osób, które nie mają przebitych uszu jednak inaczej się prezentują. Klipsy wykonywane są z biżuterii sztucznej, ponieważ nie ma na nie dużego popytu. Nawet najpiękniej zdobione wyglądają gorzej o biżuterii złotej czy srebrnej. Z racji materiału, z którego zostały wykonane, klipsy bardzo szybko mogą nam ciemnieć wówczas nie wyglądają dobrze i nie nadają się do noszenia. Klipsy największym zainteresowaniem cieszą się u starszych pań.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , , ,

28 grudnia 2014

Kolczyki szkodzące dzieciom Kolczyki są często stosowaną przez panie dekoracją uszu. Zapędy modowe w dużym stopniu przechodzą również na dzieci, więc kiedy rodzi się córeczka rodzice już planują przekuwanie uszu. Ostanie lata wyraźnie wskazują, że coraz mniejsze dzieci poddawane są przekuwaniu uszu przez kosmetyczki. Mamy uważają, że wcześniejsze przebicie ucha spowoduje szybsze gojenie oraz poprawę wyglądu maca. Tym czasem czy kolczyki nie są dla dzieci szkodliwe? Naukowcy odkryli, że w wielu biżuteriach na uszy znajdują się duże pokłady niklu, to związek chemiczny, który bardzo mocno uczula. Nikiel zawarty w kolczyku doprowadza często do wyprysków skórnych ucho zaczyna czerwienic i brzydko się goić. Dla dziecka jest to uciążliwe i bolesne, ponieważ wypryski są bardzo swędzące. Co gorsze nawet, jeśli usuniemy kolczyki dziecku organizm zapamiętuje uczulająca go alergen i w przyszłości może negatywnie reagować na każdy kontakt z materiałem, który zawiera nikiel. Warto, więc dokładnie rozpatrzyć czy przekuwanie uszu maluszkowi w tak młodym wieku jest nam potrzebne.

25 grudnia 2014

Biżuteria z koralowców Najlepsza biżuteria to taka, która zaskakuje. Twory biżuterii coraz częściej sięgają po ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o biżuterię. Można ją wykonać w zasadzie z każdego elementu trzeba tylko dobrego pomysłu. Ogromnym powodzeniem cieszą się ozdoby z koralowca. Kolekcjonerzy cenią je przede wszystkim za walory estetyczne, koralowce mogą mieć bardzo piękną barwę, od czerwonej po jasny róż. Czym tak na prawdę są owe koralowce to żywe organizmy, które zamieszkują rafę koralową. Już starożytni Grecy widzieli w koralowcu potencjał, wykorzystywali go nie tylko dla wytwarzania ozdób, ale przede wszystkim do celów leczniczych. Jeśli chodzi o sam wygląd koralowca jest on bardzo ciekawy, roślina tworzy w wodzie wapienny szkielet, dzięki czemu znakomicie komponuje się, jako dodatek do bransoletek czy naszyjników. Koralowce używane są do wyrobu dekoracji przede wszystkim w miejscowościach nadmorskich u wybrzeża Włoch, Francji czy Hiszpanii, to tutaj eksploatuje się je w największej ilości na skalę światową.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,

22 grudnia 2014

Kolczyki do pępka Ludzie już od zamierzchłych czasów dekorowali swoje ciała. Przywara ta została im po dziś dzień. Szczególnie biżuterie kochają jednak kobiety, które zakładają je na każdą okazje. Dziś biżuteria jest nie tylko ozdobą, ale mówi o naszym statusie społecznym. Biżuterie można nosić wszędzie, ostatnio bardzo modnym punktem jest pępek. Kolczykują się zazwyczaj młode kobiety, które chcą wyglądać niestandardowo i ponętnie. Kolorowy kolczyk przykuwa uwagę na brzuch i uważany jest za bardzo seksowną biżuterię. Kolczyki stasowane do pępka są bardzo różne, czyli mogą być długie krótkie zdobione. Najlepiej jednak, aby były błyszczące wówczas spełniają swoją rolę. Kolczyk do pępka można kupić oraz założyć tylko w specjalistycznym zakładzie piercingowym. Plusem kolczyka w pęku jest fakt, że można go w każdym momencie schować pod ubraniem lub wyjąc, kiedy się nam znudzi. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu biżuterie musimy mieć świadomość, że to dość bolesny zabieg a przekuty pępek goi się dość długo. Kolczyki do pępka cieszą się największym zainteresowaniem w sezonie letnim, kiedy odkrywamy nasze ciała.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , , ,