27 stycznia 2015

Biżuteria Biżuteria towarzyszy nam od tysięcy lat, czym tak naprawdę jest? Samo słowo nazwę zawdzięcza językowi francuskiemu i w dosłownym znaczeniu oznacza klejnot. Biżuterią, więc będziemy nazywać drobny przedmiot jubilerski, który służy do ozdoby naszego ciała. Cechą charakterystyczną biżuterii jest artystyczne wykonaniem, kobiety najbardziej zachwyca biżuteria niestandardowa z pełnym przepychem. Biżuterię zazwyczaj wykonuje się z drogiego kruszywa, czyli srebra lub złota, ale mianem tym możemy określać też przedmiot dekoracyjny wykonany z niklu, drewna w zasadzie wszystko, co służy dekoracji nas samych. Według naukowców pierwszym rodzajem biżuterii, jaki był nam znany były muszle. Pradawni ludzie dziurawili je i zawieszali na szyjach, jako ozdoby. Biżuteria spełnia kilka ważnych funkcji, czyli po pierwsze służy, jako dekoracja naszego ciała, może być ozdobą stroju lub amuletem noszonym na szczęście. Obecnie biżuterie noszą przede wszystkim kobiety. Dzięki rozwojowi techniki wcale nie muszą wyrzucać dużych sum na kupno biżuterii mogą wybrać tańszą opcje sztucznych dekoracji.

27 stycznia 2015

Stal w jubilerstwie Do wytwarzania biżuterii stosuje się różne materiały, mogą być one trwałe, delikatne wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania rynku. Coraz częściej jubilerzy skłaniają się ku stali jest to nic innego jak stop żelaza i węgla. Metal ten wstępuje zazwyczaj tylko w formie związku chemicznego i jest bardzo trwały. Stal znały już starożytne cywilizacje jednak nie potrafiły one właściwie uzyskać stali. Dopiero po opracowaniu metody pozwalającej na wytapianie tego metalu z rudy żelaza, stal na dobre zagościła w przemyśle. Zaczęto z niej tworzyć przedmioty codziennego użytku i w końcu dekoracje. Tak na prawdę najbardziej użyteczną stalą jest stal szlachetna, oznacza to, że jest wyjątkowo czysta i pozbawiona domieszki fosforu oraz siarki. Stal taka jest bardzo trwała i jednocześnie piękna. Stal szlachetna swoimi właściwościami zbliżona jest do srebra, można ją piękne wypolerować i oczyścić. Biżuteria wykonana ze stali jest wyjątkowo dekoracyjna i odporna na korozje. Musimy się jednak liczyć także z ciężarem takiej biżuterii, ponieważ jest nieco większy niż przy srebrze czy złocie.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

26 stycznia 2015

Pierścionek zaręczynowy Wybór pierścionka nie jest prostą kwestią szczególnie, jeśli ma on być zaręczynowym. Na rynku jest wiele pierścionków i tak na prawdę nie wiadomo, jakim kryterium się kierować w wyborze. Dlatego też zanim się zdecydujemy na pierścionek zaręczynowy watro zastosować się do kilku rad. Po pierwsze przyszły narzeczony powinien dobrze przyjrzeć się wybrance i sprawdzić, co lubi nosić. Problemem może nie być sam wygląd pierścionka, ale na przykład kruszywo. Niektóre kobiety lubią srebro inne zaś nie wyobrażają sobie biżuterii wykonanej ze złota. Kiedy ta sprawa jest już przejrzysta należy skonfrontować, jaki typ biżuterii lubi wybranka. Jeśli nosi pokaźne masywne pierścionki jest to rodzaj wskazówki, na co się zdecydować, jeśli natomiast biżuteria jest delikatna watro iść tym tropem. Kupno pierścionka bez udziału narzeczonej jest ogromnym wyzwaniem, ale też zaletą dla narzeczonego, panie cenią inicjatywę. Jeśli natomiast boimy się, że nie sprostamy wymaganiom możemy zawsze przyszłą narzeczoną zabrać na zakupy, aby sama wybrała, co się jej podoba.

25 stycznia 2015

Biżuteria wyznacznikiem władzy tiara Biżuteria znana była już setki tysięcy lat temu. Pierwsze odnalezione jej fragmenty nie było może majestatyczne, ale wskazują, że od dawna ludzie lubili dekoracje i kolorowe elementy do ozdoby ciała. Biżuteria i jej powstawanie zapoczątkowane było wydobywaniem kruszców, początkowo było to nie wielkie ilości srebra czy złota z czasem odkrywano kolejne pierwiastki, dzięki którym można było uzyskać piękny i trwały metal. Na biżuterie było jednak stać tylko najbardziej zamożnych, dlatego nosili ja królowie oraz zamożni władcy. Pierwszym jednak drogocennym nakryciem głowy była tiara. Wzmianki o niej pojawiają się już w biblii. Pierwszym właścicielem tiary był aron brat Mojżesza. Następnie nakrycie to nosili papieże podczas liturgii lub świat. Tiara taka składa się z trzech imponujących diademów. Nie brakuje tutaj również licznych pereł, kamieni szlachetnych. Sam szczyt tego nakrycia głowy stanowi zloty krzyż. Tiara ma bardzo bogatą historię widniej po dziś dzień we fladze Watykanu. Z czasem to piękne i bogate nakrycie głowy zastąpiono skromniejszymi wersjami.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,