8 lutego 2015

Biżuteria dla par Biżuterie kupujemy na różne okazje to one tak naprawdę decydują o tym, co wybieramy u jubilera. Biżuteria może być prezentem na urodziny, lub dowodem naszego uczucia względem innej osoby. Bardzo często na biżuterie decydują się zakochani uważając, że muszą eksponować swoje uczucie wszystkim, wówczas najczęściej wybierają na swój dowód oddania łańcuszki lub pierścionki. Jeśli chodzi o łańcuszki mogą być wykonane ze złota, srebra lub platyny wybór zależy tylko od nas, mają jednak jedną zasadniczą cechę wspólną, czyli tematyczną zawieszkę. Najczęściej ma ona kształt przepołowionego serduszka lub pierwszą literę imienia ukochanej. Kolejną propozycją dla par są obrączki, zazwyczaj młodzi decydują się na srebrne. Noszenie ich jest oznaką bycia w związku i sygnałem dla otoczenia. Obrączki nosi się na lewej dłoni, noszą je zarówno kobiety, jaki mężczyźni. Jeśli chcemy można na nich wygrawerować również imiona lub dowolną datę. Biżuteria dla par cieszy się dużym powodzeniem szczególnie u młodych ludzi, którzy ekspresyjnie pokazują swoje uczucia.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

5 lutego 2015

Biżuteria do włosów Włosy stanowią naturalna ozdobę każdej kobiety. Jeśli natomiast jeszcze bardziej chcemy podkreślić je, możemy w tym celu posłużyć się biżuterią do włosów. Na rynku istnieje już bogata oferta skierowana do kobiet w każdym wieku. Możemy tutaj wybierać pomiędzy zdobnymi opaskami, spinkami z koralami czy wsuwkami ozdobnymi. Element biżuterii, jaki wybierzemy na nasze włosy musi być jednak dobrze dobrany do całości stroju, aby nie sprawiał wrażenia infantylności. Jeśli wybieramy się na kolacje lub spotkanie służbowe dobrym rozwiązaniem okażą się delikatne dodatki do włosów w postaci wsuwek i kolorowych klamr bogato zdobionych diamencikami czy koralami. Kiedy jednak wyjście jest mniej zobowiązujące wówczas nie musimy mieć żadnych zahamowań. Wspaniale spiszą się tutaj ozdobne opaski czy kwiaty sztuczne, które można wpiąć do fryzury. Co ważne coraz częściej nawet panie młode rezygnują z tradycyjnego welonu na rzecz dekoracyjnego diademu czy innej biżuterii. Rynek bardzo bogaty jest w rożnego rodzaju ozdobniki, do tego ceny nie odstraszają potencjalnych konsumentów, co jest kolejnym atutem biżuterii do włosów.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

27 stycznia 2015

Biżuteria Biżuteria towarzyszy nam od tysięcy lat, czym tak naprawdę jest? Samo słowo nazwę zawdzięcza językowi francuskiemu i w dosłownym znaczeniu oznacza klejnot. Biżuterią, więc będziemy nazywać drobny przedmiot jubilerski, który służy do ozdoby naszego ciała. Cechą charakterystyczną biżuterii jest artystyczne wykonaniem, kobiety najbardziej zachwyca biżuteria niestandardowa z pełnym przepychem. Biżuterię zazwyczaj wykonuje się z drogiego kruszywa, czyli srebra lub złota, ale mianem tym możemy określać też przedmiot dekoracyjny wykonany z niklu, drewna w zasadzie wszystko, co służy dekoracji nas samych. Według naukowców pierwszym rodzajem biżuterii, jaki był nam znany były muszle. Pradawni ludzie dziurawili je i zawieszali na szyjach, jako ozdoby. Biżuteria spełnia kilka ważnych funkcji, czyli po pierwsze służy, jako dekoracja naszego ciała, może być ozdobą stroju lub amuletem noszonym na szczęście. Obecnie biżuterie noszą przede wszystkim kobiety. Dzięki rozwojowi techniki wcale nie muszą wyrzucać dużych sum na kupno biżuterii mogą wybrać tańszą opcje sztucznych dekoracji.

27 stycznia 2015

Stal w jubilerstwie Do wytwarzania biżuterii stosuje się różne materiały, mogą być one trwałe, delikatne wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania rynku. Coraz częściej jubilerzy skłaniają się ku stali jest to nic innego jak stop żelaza i węgla. Metal ten wstępuje zazwyczaj tylko w formie związku chemicznego i jest bardzo trwały. Stal znały już starożytne cywilizacje jednak nie potrafiły one właściwie uzyskać stali. Dopiero po opracowaniu metody pozwalającej na wytapianie tego metalu z rudy żelaza, stal na dobre zagościła w przemyśle. Zaczęto z niej tworzyć przedmioty codziennego użytku i w końcu dekoracje. Tak na prawdę najbardziej użyteczną stalą jest stal szlachetna, oznacza to, że jest wyjątkowo czysta i pozbawiona domieszki fosforu oraz siarki. Stal taka jest bardzo trwała i jednocześnie piękna. Stal szlachetna swoimi właściwościami zbliżona jest do srebra, można ją piękne wypolerować i oczyścić. Biżuteria wykonana ze stali jest wyjątkowo dekoracyjna i odporna na korozje. Musimy się jednak liczyć także z ciężarem takiej biżuterii, ponieważ jest nieco większy niż przy srebrze czy złocie.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,