11 stycznia 2015

Białe złoto Złoto od wieków było bardzo pożądanym kruszywem. Kto je posiadał miał władzę nad innymi i mógł pomnażać swoje dobra. Dziś złoto również cieszy się ogromnym powodzeniem. Jubilerzy wykorzystują je do produkcji licznych dekoracji i ozdób. Złoto jednak najbardziej kojarzone jest z obrączką ślubną. Do niedawna na rynku można było spotkać obrączki wyłącznie w wersji złoconej, obecnie wybór jest większy i możemy już zakupić obrączki wykonane z białego złota. Złoto takie uzyskuje się poprze zmieszanie złota z niklem, cynkiem i srebrem. Większa cześć obrączek ślubnych z białego złota do złudzenia przypomina srebrne jest tak, ponieważ złoto pokrywane jest warstwą rodu dzięki temu połyskuje i lepiej wygląda. Z czasem jednak warstwa ta może się zetrzeć i wówczas obrączka staje się matowa i nie ma już wcześniejszego koloru. Białe złoto cieszy się dużym powadzeniem, ponieważ dobrze się prezentuje i jest alternatywą dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania. Obrączki wykonane z tego materiału można dowolnie zdobić kamieniami czy grawerem, ponieważ złoto wykazuje ogromną trwałość.

Kategoria: Złoto
Tagi: , , ,

14 grudnia 2014

Biżuteria plastykowa Biżuterię można wykonywać z rożnego materiału liczy się tutaj przede wszystkim pomysł. Najczęściej do wyrobu biżuterii stosuje się metale szlachetne takie jak srebro, złoto czy platynę. Kruszywa te są bardzo ładne i dodatkowo trwałe, co dla biżuterii ma ogromne znaczenie. Najrzadziej spotykamy na rynku biżuterię plastykową. Asortyment ten jest bardzo ubogi, ponieważ nie ma na niego popytu. Biżuteria taka nadje się dla dzieci, ponieważ nie zniszczą jej szybko i jest tania. Jeśli chodzi o poważne wyjścia nie zakładamy biżuterii plastykowej, ponieważ uchodzi za infantylną i tandetną. Plastyk jest bardzo delikatnym i nie trwałym materiałem na słońcu szybko blednie, narażony jest też na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne. Biżuteria plastykowa to najczęściej kolczyki bransoletki czy pierścionki. Jej zaletą jest tylko łady wgląd wizualny. Plastik można dowolnie kształtować oraz barwić według uznania. Sama produkcja biżuterii plastykowej nie należy też do drogich stąd też niskie ceny produktów.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , , ,

9 grudnia 2014

Biżuteria z platyny Kolejnym wspaniałym materiałem służącym do wyrobu biżuterii jest platyna. Jest to kruszywo, które występuje w bardzo malej ilości na świecie. Największe odkryte złoża znajdują się na terenie Rosji oraz Kanadzie. Dla porównania platyna można spotkać trzydzieści razy rzadziej niż złoto. Jest to towar deficytowy, który na początku wcale nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Dopiero z czasem odkryto ze platyna znakomicie nadje się do wyrobu biżuterii ozdobnej. Platyna jest bardzo czystym metalem, czyli w 95 procentach składa się z platyny reszta to domieszki chemiczne. Tak duża ilość czystej platyny skutkuje tym, że mogą ją nosić wszyscy, ponieważ nie uczula. Platyna ze względu na swój skład i czystość oznaczona została nawet certyfikatem, jakości. Kolejną zaletą platyny jest fakt, że nawet po obróbce nie traci swoich walorów jest bardzo estetyczna i błyszcząca. Platyna to również metal, który jest bardzo trwały i odporny na oddziaływania mechaniczne, bardzo trudno ją uszkodzić. Dziś wykonuje się z niej pierścionki bransoletki oraz kolie.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,