18 stycznia 2015

Zegarki damskie Biżuteria już od dawna odgrywała ważną role w życiu ludzi. Jak badania wskazują znana była już w starożytności. Pierwszą najstarszą biżuterią, która zdołano odnaleźć była muszelka podziurawiona, która najprawdopodobniej noszono na szyi, jako ozdobę. Obecne czasy oraz technika pozwalają użyć do wyrobu biżuterii nieco droższych materiałów, najczęściej jest to srebro, złoto czy platyna. To, jaką biżuterie wybierzemy zależy już od gustu oraz zasobności naszego portfela. Biżuterią, która występuje i powtarza się zarówno u mężczyzn, jaki kobiet są zegarki. Urządzenia te mogą być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim dekoracyjne. Na rynku możemy kupić już zegarki sportowe lub w wersji bardziej oficjalnej i eleganckiej. Na zegarku takim oraz bransolecie możemy mieć już dowolny metal szlachetny czy nawet kamienie ozdobne. Największym powodzeniem cieszą się zegarki złote oraz diamentowe, ponieważ te pasują do większości naszej garderoby oraz robią największe wrażenie wizualne. W zegarkach tych stawia się na wygląd a nie na funkcjonalność.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,

9 stycznia 2015

Kolczyk w ustach Obecne czasy oraz moda determinuje wielu młodych ludzi do niekonwencjonalnego zachowania. Modne jest to, co szokuje i zaskakuje. Jednym z takich punktów jest nie wątpliwie kolczyk w ustach. Kolczyki jak widać mogą być dekoracją każdego fragmentu ciała. Dzięki nim czujemy się wyjątkowi oraz trendy. Na kolczyk w ustach decyduje się jednak niewielu ludzi, ponieważ kolczyk może pogorszyć komfort poruszania samym językiem. Kolczyk do języka trzeba dokładnie wybrać, nie może być zbyt mały, ponieważ wówczas istniej ryzyko, że zacznie się przesuwać, zbyt duży z kolei może przeszkadzać podczas normalnych czynności takich jak jedzenie czy mówienie. Kolczyk do języka nosi nazwę barbella jego końcówka może być rożnego rodzaju w zależności od naszego gustu. Dopuszcza się tez różnorodność materiału, jedynym, jaki się wyklucza jest plastik, ponieważ ten jest kruchy i można go szybko uszkodzić. Kolczyki najczęściej wykonane są ze srebra, ponieważ to najmniej się odbarwia i niszczy pod wpływem śliny oraz rozdrabianego pokarmu.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,

30 grudnia 2014

Kolczyki klipsy Wszelkiego rodzaju kolczyki wymagają od pań przekutych uszu. Dawniej przekuwano je, kiedy dziewczyna szła do komunii dziś moda jest nieco inna i nawet niemowlaki posiadają już drobne kolczyki na uszach. Jeśli natomiast nie jesteśmy zwolennikami przebitych uszu lub po prostu boimy się tego jest jedna alternatywa, czyli klipsy. Klipsy to rodzaj koczyków, które zakładane są na uszy. W tym jednak wypadku niewymagana jest dziurka, ponieważ kolczyk posiada specyficzny zatrzask, który zamyka się na zewnętrznej stronie ucha. Dzięki czemu klipsy ozdabiają ucho jednak go nie uszkadzają. Klipsy są swego rodzaju alternatywą dla osób, które nie mają przebitych uszu jednak inaczej się prezentują. Klipsy wykonywane są z biżuterii sztucznej, ponieważ nie ma na nie dużego popytu. Nawet najpiękniej zdobione wyglądają gorzej o biżuterii złotej czy srebrnej. Z racji materiału, z którego zostały wykonane, klipsy bardzo szybko mogą nam ciemnieć wówczas nie wyglądają dobrze i nie nadają się do noszenia. Klipsy największym zainteresowaniem cieszą się u starszych pań.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , , ,