24 stycznia 2015

Kolczyki dla dzieci Moda na biżuterię jest tak duża, że coraz częściej dotyka nawet najmłodszych. Mamy pragną, aby ich dzieci były wyjątkowe i nosiły na uszach kolczyki już od najmłodszych lat życia. Wczesne przekuwanie uszu ma swoje zalety, ponieważ ucho takie szybciej się goi a malec lepiej znosi cały proces. Jakie jednak kolczyki dobrać do maleńkiego dziecka? Sprawa nie jest prosta, musimy dokładnie na początku przyjrzeć się, z czego są one wykonane, po to aby wybrane kruszywo nie uczulało dziecka. Najgorszym posunięciem jest wybór materiału o dużej zawartości niklu, pierwiastek ten silnie uczula i ucho długo się goi. Poza wyborem kruszywa następnym krokiem jest wybór długości kolczyków. Mamy do czynienia z niemowlakami, więc kolczyki muszą być krótkie najlepiej przylegające do uszu. Im są mniej widoczne tym lepiej dla dziecka, ponieważ nie interesuje się nimi. Kolczyki watro dobierać też do wieku malca. Niemowlakowi można zaproponować delikatne drobne kolczyki, starszemu dziecku kolczyki tematyczne w kwiatki czy owoce tak by było zadowolone.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,

4 stycznia 2015

Kolczyki ręcznie robione Biżuterię możemy zakupić w każdym sklepie jubilerskim lub wykonać ją własnoręcznie. Naturalnie będzie się ona różniła od tej gotowej nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim użytym kruszywem. W zakładzie jubilerskim najczęściej możemy spotkać biżuterię wykonaną ze złota srebra czy białego złota, jeśli natomiast zdecydujemy się na ręczną biżuterię będzie ona już nieco mniej efektowna. Aby wykonać kolczyki własnoręcznie potrzebujemy drutu niklowanego oraz dodatków w postaci koralików, kolorowych elementów, które posłużą za ozdoby naszych kolczyków. Kolczyki ręcznie wykonane bardzo łatwo i szybko stworzymy, wystarczy tylko drut odpowiednio uformować i zawiesić na nim dekoracje. Kolczyki takie może nie są wykonane z drogiego kruszcu, ale sprawdzają się na wyjścia do szkoły, pracy. Ze względu na zastosowane do ich produkcji elementy są znacznie tańsze od srebrnych kolczyków czy złotych. Co ważne kolczyki takie można dowolnie zmienić, wystarczy tylko zamienić dekor na inny, aby kolczyki dopasować do ubrania makijażu.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

28 grudnia 2014

Kolczyki szkodzące dzieciom Kolczyki są często stosowaną przez panie dekoracją uszu. Zapędy modowe w dużym stopniu przechodzą również na dzieci, więc kiedy rodzi się córeczka rodzice już planują przekuwanie uszu. Ostanie lata wyraźnie wskazują, że coraz mniejsze dzieci poddawane są przekuwaniu uszu przez kosmetyczki. Mamy uważają, że wcześniejsze przebicie ucha spowoduje szybsze gojenie oraz poprawę wyglądu maca. Tym czasem czy kolczyki nie są dla dzieci szkodliwe? Naukowcy odkryli, że w wielu biżuteriach na uszy znajdują się duże pokłady niklu, to związek chemiczny, który bardzo mocno uczula. Nikiel zawarty w kolczyku doprowadza często do wyprysków skórnych ucho zaczyna czerwienic i brzydko się goić. Dla dziecka jest to uciążliwe i bolesne, ponieważ wypryski są bardzo swędzące. Co gorsze nawet, jeśli usuniemy kolczyki dziecku organizm zapamiętuje uczulająca go alergen i w przyszłości może negatywnie reagować na każdy kontakt z materiałem, który zawiera nikiel. Warto, więc dokładnie rozpatrzyć czy przekuwanie uszu maluszkowi w tak młodym wieku jest nam potrzebne.

15 grudnia 2014

Kolczyki do piercingu Sztuka przekuwania ciała jego modyfikacji znana była już w danych czasach. Nawet plemiona indiańskie udoskonalały w ten sposób skórę, uszy, język czy kończyny. Dekoracje wykonywane na ciele miały nie tylko zdobić, ale też i odstraszać. W obecnych czasach modyfikacją poddają się przede wszystkim ludzie młodzi, najczęściej do tego celu stosują kolczyki. W zależności od miejsca, w którym się znajda mają rożny wygląd długość. Jeśli kolczyki nosić będziemy w uszach czy sutkach watro, aby były przylegające i nie dużych rozmiarów. Inaczej, kiedy na miejsce przekucia wybieramy pępek tutaj możemy wybierać z pomiędzy długich dekoracyjnych kolczyków. Kolczyki do percingu, czyli ciała, aby mogły nam służyć długi czas powinny być wykonane ze specjalnego materiału. Zaleca się tutaj srebro lub platynę, ponieważ te materiały najmniej uczulają i są bardzo trwałe. Ze względu na swoje cechy i właściwości do ciała nie stosuje się kolczyków z plastikiem ani z niklem, ponieważ ten bardzo uczula i może powodować wypryski skórne trudne do zaleczenia.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,