4 lutego 2015

Kolczyki tunele Tunele są specjalnymi kolczykami, które wkłada się w rozszerzonej otwory na uchu. Aby taki otwór mieć należy wyciąć płatek ucha operacyjnie lub powiększać otwór na kolczyk wkładając do niego coraz to większe kolczyki. Kolczyki takie są dość duże, więc miejsca, w których są ulokowane goją się dość długo zwykle do czterech tygodni po rok. Wielkość otworów na tego typu kolczyki jest rożna od kilku minimetrów po kilkanaście centymetrów, ogranicznikiem jest tutaj tylko nasza wyobraźnia. Tunele zwykle wykonane są ze srebra lub platyny, ponieważ te kruszywa są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Tunele mogą być też drewniane jak ma to miejsce wśród wielu plemion indiańskich te jednak po pewnym czasie ulegają wpływom czynników zewnętrznych. Samą modę na noszenie tego typu kolczyków zainicjowały ludy ameryki południowej. Dziś jest to ozdoba, która najczęściej noszą pewne subkultury. Kolczyki tunele są bardzo specyficzna biżuterią chodzi w nich nie tyle o samą ozdobę kolczyka a o zdobienie małżowiny usznej. Trzeba jednak bardzo o nie dbać, aby nie zainfekować poważnie ucha.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,

2 lutego 2015

Biżuteria męska Myśląc o biżuterii mamy na myśli zazwyczaj kobiety, tym czasem nawet panowie lubią założyć coś ozdobnego. Panowie mają w tej kwestii mniejsze pole do popisu, ponieważ biżuteria w większej części skierowana jest dla pań, ale mogą wybierać między łańcuszkami, bransoletkami czy zegarkami. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się także sygnety, czyli pierścienie o charakterystycznym wypełnieniu. Zazwyczaj wykonane są na bazie złota i są także niezwykle masywne. Ten rodzaj biżuterii przywędrował do polski z ameryki gdzie każda osoba związana ze sportem posiadała taki gadżet. Biżuteria przeznaczona dla panów w przeciwieństwie do tej damskiej jest delikatniejsza i zazwyczaj złota. Panowie cenią sobie szykowne bransoletki oraz łańcuszki. Nie możemy pominąć także zegarków, które nie rzadko pełnią funkcje biżuterii. Zegarki te dzieli na typowo sportowe oraz eleganckie wykonane nie rzadko na drogiej bransolecie pozłacanej lub posrebrzanej. W biżuteria męska jest dość specyficzna jednak zajmuje wysoką pozycje na rynku jubilerskim i jest dość droga.

24 stycznia 2015

Kolczyki dla dzieci Moda na biżuterię jest tak duża, że coraz częściej dotyka nawet najmłodszych. Mamy pragną, aby ich dzieci były wyjątkowe i nosiły na uszach kolczyki już od najmłodszych lat życia. Wczesne przekuwanie uszu ma swoje zalety, ponieważ ucho takie szybciej się goi a malec lepiej znosi cały proces. Jakie jednak kolczyki dobrać do maleńkiego dziecka? Sprawa nie jest prosta, musimy dokładnie na początku przyjrzeć się, z czego są one wykonane, po to aby wybrane kruszywo nie uczulało dziecka. Najgorszym posunięciem jest wybór materiału o dużej zawartości niklu, pierwiastek ten silnie uczula i ucho długo się goi. Poza wyborem kruszywa następnym krokiem jest wybór długości kolczyków. Mamy do czynienia z niemowlakami, więc kolczyki muszą być krótkie najlepiej przylegające do uszu. Im są mniej widoczne tym lepiej dla dziecka, ponieważ nie interesuje się nimi. Kolczyki watro dobierać też do wieku malca. Niemowlakowi można zaproponować delikatne drobne kolczyki, starszemu dziecku kolczyki tematyczne w kwiatki czy owoce tak by było zadowolone.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,

9 stycznia 2015

Kolczyk w ustach Obecne czasy oraz moda determinuje wielu młodych ludzi do niekonwencjonalnego zachowania. Modne jest to, co szokuje i zaskakuje. Jednym z takich punktów jest nie wątpliwie kolczyk w ustach. Kolczyki jak widać mogą być dekoracją każdego fragmentu ciała. Dzięki nim czujemy się wyjątkowi oraz trendy. Na kolczyk w ustach decyduje się jednak niewielu ludzi, ponieważ kolczyk może pogorszyć komfort poruszania samym językiem. Kolczyk do języka trzeba dokładnie wybrać, nie może być zbyt mały, ponieważ wówczas istniej ryzyko, że zacznie się przesuwać, zbyt duży z kolei może przeszkadzać podczas normalnych czynności takich jak jedzenie czy mówienie. Kolczyk do języka nosi nazwę barbella jego końcówka może być rożnego rodzaju w zależności od naszego gustu. Dopuszcza się tez różnorodność materiału, jedynym, jaki się wyklucza jest plastik, ponieważ ten jest kruchy i można go szybko uszkodzić. Kolczyki najczęściej wykonane są ze srebra, ponieważ to najmniej się odbarwia i niszczy pod wpływem śliny oraz rozdrabianego pokarmu.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , ,