5 lutego 2015

Biżuteria sztuczna Już starożytni ludzie widzieli potrzebę strojenia się. Materiałów, co prawda nie było pod dostatkiem, więc skłaniali się do tego, co dawała im natura. Pierwsze biżuterie były bardzo proste najczęściej wykonane ze sznurków, patyków czy muszli. Z czasem zaczęto do wyrobu biżuterii wykorzystywać drogie kruszywa. Dziś każda kobieta może w pełni korzystać z różnorodnych materiałów dekoracyjnych. Zazwyczaj materiały te są jednak bardzo kosztowne i nie każda panią stać na nie. Wówczas możemy wybrać nieco inne rozwiązanie i zdecydować się na sztuczną biżuterie. Ta na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od prawdziwej. Podobnie jak oryginał błyszczy się i mieni w świetle. Z czasem jednak możemy zauważyć niepokojące zmiany. Biżuteria sztuczna szybko ciemnieje, na jej powierzchni pokazuje się ciemny osad, który nie rzadko barwi nam skórę. Dzieje się tak, ponieważ materiał użyty do wykonania takiej biżuterii jest bardzo nietrwały i szybko się utlenia. Biżuteria taka może zachwyca, ale zazwyczaj nadaje się tylko na jedno wyjście.

25 stycznia 2015

Bransoletki z gumek Bransoletka jest biżuterią, która zakłada się na nadgarstek lun nogę. Bransoletki mają za zadanie ozdobić nasze ręce najczęściej, więc wybieramy te połyskujące lub z dużymi kamieniami. Bransoletki wytwarza się z metali szlachetnych takich jak złoto platyna czy srebro, ale nie tylko jak widać nawet zwykle gumki do włosów mogą być tutaj tworzywem. Do polski moda na bransoletki z gumek przywędrowała w 2010 roku. Początek jednak trendu na gumki zrodził się w Japonii, to tam z gumek tworzono dekoracje biżuterię czy nawet zwierzątka. Z czasem sztuka ta ogarnęła cały świat. Obecnie najwięcej takiej biżuterii powstaje w Ameryce. Biżuteria z gumek jest bardzo popularna, ponieważ nie wymaga dużego wkładu i szybko się ją wykonuje. Do produkcji biżuterii stosuje się gumki silikonowe o rożnym kolorze oraz wielkości. Gumki te następnie się układa łączy w poszczególne pasma. Jako dodatek można przywiesić do takiej bransoletki ozdoby, korale wszystko, co nam tylko przyjdzie do głowy. Bransoletka taka daje dużo satysfakcji, ponieważ wykonujemy ją samodzielnie.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,

22 stycznia 2015

Biżuteria indiańska Biżuteria znana i wykonywana była przez ludzi od wieków. Już nasi przodkowie z dostępnych materiałów tworzyli naszyjniki, aby ozdobić swoje ciało. Biżuteria posiada bardzo bogatą historię, dziś znamy ją tylko, jako piękne kamienie zatopione w drogim kruszcu, jakim jest złoto czy srebro. Tym czasem biżuteria wcale nie musi być droga, przykładem są tutaj wyroby indiańskie. Każde plemię indiańskie wykonuje rożnego rodzaju ozdoby. Najczęściej tworzone są z błyszczących kamieni, sznurków czy patyków. W biżuterii tej chodzi raczej o kolor niż kruszywo ma być ładna i różnobarwną. Indianie najczęściej ozdabiają nią szyje biodra lub ręce. Biżuterie tą noszą zarówno kobiety, jaki mężczyźni. W tym przypadku biżuteria ma odwzorowywać tradycje oraz elementy kultury etnicznych Indian. Współcześni Indianie stanowią mieszankę kulturową, duży wpływ miał na nich kontakt z językiem i religią europejską, mimo to nie zatracili swojej tożsamości, widać to chociażby na przykładzie biżuterii. Wszystkie elementy biżuterii są delikatne i wykonywane własnoręcznie, dlatego też są tak cenne.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,

18 stycznia 2015

Zegarki damskie Biżuteria już od dawna odgrywała ważną role w życiu ludzi. Jak badania wskazują znana była już w starożytności. Pierwszą najstarszą biżuterią, która zdołano odnaleźć była muszelka podziurawiona, która najprawdopodobniej noszono na szyi, jako ozdobę. Obecne czasy oraz technika pozwalają użyć do wyrobu biżuterii nieco droższych materiałów, najczęściej jest to srebro, złoto czy platyna. To, jaką biżuterie wybierzemy zależy już od gustu oraz zasobności naszego portfela. Biżuterią, która występuje i powtarza się zarówno u mężczyzn, jaki kobiet są zegarki. Urządzenia te mogą być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim dekoracyjne. Na rynku możemy kupić już zegarki sportowe lub w wersji bardziej oficjalnej i eleganckiej. Na zegarku takim oraz bransolecie możemy mieć już dowolny metal szlachetny czy nawet kamienie ozdobne. Największym powodzeniem cieszą się zegarki złote oraz diamentowe, ponieważ te pasują do większości naszej garderoby oraz robią największe wrażenie wizualne. W zegarkach tych stawia się na wygląd a nie na funkcjonalność.

Kategoria: Materiał
Tagi: , ,