7 lutego 2015

Zalety srebra Srebro odkryto już wiele tysięcy lat temu, jednak po dziś dzień nie zmaniła się moda na nie. Dawniej stosowano go, jako środek płatniczy lub do wyrobu sztućców, obecnie srebro króluje przede wszystkim na wystawach jubilerskich. Kobiety cenią je, ponieważ jest to kruszywo niezwykle plastyczne można w nie wtapiać przepiękne kamienie szmaragdy rubiny. Te najciemniejsze najlepiej się prezentują na tle połyskującego srebra. Srebro stresowane do produkcji biżuterii jest zazwyczaj mocno wypolerowane, dzięki czemu pięknie odbija świtało i wygląda bardzo elegancko. Kolejną zaletą srebra jest fakt, że można dodawać do niego inne metale tworząc w ten sposób zupełnie nowy stop, najczęściej stasowań jest tutaj rod. Po dodaniu go srebrna biżuteria do złudzenia przypomina białe złoto. Srebro w brew obawom jest także bardzo trwałym materiałem, trudno go uszkodzić. Co ważne, jeśli jest słabej próby i zmatowieje możemy je wypolerować na nowo, dzięki czemu nasza biżuteria stale będzie wyglądała jak nowa. Nie można pominąć także ceny samego srebra, metal jest o wile tańszy niż jubilerskie złoto, co wpływa zasadniczo na jego popularność.

Kategoria: Srebro
Tagi: , ,

13 stycznia 2015

Wady biżuterii ze srebra Każdy kruszec ma swoje wady i zalety. Wybierając biżuterię musimy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale trwałością materiału, aby po kilku miejscach nie zaopatrywać się w nowy pierścień czy naszyjnik. Srebro jest bardzo wdzięcznym kruszcem jest piękne, mieni się i przykuwa wzrok, ale ma też swoje wady. Zaliczamy do nich przede wszystkim matowienie czy śniedzienie. Srebro szybko traci swój blask i wówczas nie wygląd już tak dobrze. Kolejną wadą srebra jest domieszka licznych związków. Srebro jubilerskie składa się tylko w dziewięćdziesięciu procentach z czystego kruszywa resztę stanowią domieszki, to one wpływają na to jak prezentuje się srebro. Kolejnym mankamentem srebra jest wytrzymałość. Zazwyczaj biżuteria wytwarzana na jego bazie jest bardzo drobna i delikatna wpływa to na jego trwałość. Jeśli srebro się zniszczy lub ukruszy wówczas bardzo trudno jest je połączyć na nowo. Srebro dobrze się prezentuje w towarzystwie innego srebra, platyny lub złota białego, ponieważ metale te mają podobny kolor.

Kategoria: Srebro
Tagi: , ,

12 stycznia 2015

Niestandardowe noszenie naszyjnika Kobiety uwielbiają zaskakiwać i być w centrum uwagi, dlatego też często posługują się niestandardowymi pomysłami, aby zabłyszczeć w towarzystwie. Nie od dziś wiadomo, że największą ozdobą kobiety są kamienie szlachetne oraz błyszcząca biżuteria, zakładamy ją w zasadzie wszędzie. Jednak, kiedy wybieramy się na ważną kolacje czy uroczystość watro pomyśleć o czymś bardziej widocznym. Znakomitym pomysłem będzie łańcuszek, naszyjnik, który nie tylko ozdobi nasza szyje, ale i sukienkę. Aby wyglądać modnie wcale nie trzeba zakładać wiele dekoracji, zdobień raczej watro skupić się na jednym przedmiocie, ale już bardziej wyjściowym. Ostatnim hitem, w modzie jest noszenie pokaźnych naszyjników do prostych stonowanych sukienek. Watro podkreślić, że naszyjnik najlepiej błyszczy i prezentuje się na ciemnej kreacji. Co ważne można go nosić na dekolcie lub niestandardowo, czyli na plecach. Takie rozwiązanie jest możliwe, kiedy sukienka jest gładka i najlepiej wykrojona s tyłu. Wówczas elementem dekoracyjnym kreacji jest sam tył.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

22 grudnia 2014

Kolczyki do pępka Ludzie już od zamierzchłych czasów dekorowali swoje ciała. Przywara ta została im po dziś dzień. Szczególnie biżuterie kochają jednak kobiety, które zakładają je na każdą okazje. Dziś biżuteria jest nie tylko ozdobą, ale mówi o naszym statusie społecznym. Biżuterie można nosić wszędzie, ostatnio bardzo modnym punktem jest pępek. Kolczykują się zazwyczaj młode kobiety, które chcą wyglądać niestandardowo i ponętnie. Kolorowy kolczyk przykuwa uwagę na brzuch i uważany jest za bardzo seksowną biżuterię. Kolczyki stasowane do pępka są bardzo różne, czyli mogą być długie krótkie zdobione. Najlepiej jednak, aby były błyszczące wówczas spełniają swoją rolę. Kolczyk do pępka można kupić oraz założyć tylko w specjalistycznym zakładzie piercingowym. Plusem kolczyka w pęku jest fakt, że można go w każdym momencie schować pod ubraniem lub wyjąc, kiedy się nam znudzi. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu biżuterie musimy mieć świadomość, że to dość bolesny zabieg a przekuty pępek goi się dość długo. Kolczyki do pępka cieszą się największym zainteresowaniem w sezonie letnim, kiedy odkrywamy nasze ciała.

Kategoria: Kolczyki
Tagi: , , ,