3 lutego 2015

Złota biżuteria Kolejnym bardzo cennym kruszywem stosowanym do wyrobu biżuterii jest złoto. Już w dawnych czasach poszukiwano je, ponieważ stosowne było do bicia monet oraz handlu wymiennego. Złoto pozyskiwano z kopalni w postaci dużych bryłek lub samorodków, które ważyły kilka gramów. Złoto ze względu na swoje cenne właściwości znakomicie spisuje się w przemyśle jubilerskim. Złoto jest najbardziej miękkim z metali, więc aby wzbogacić je i zarazem utwardzić na potrzeby jubilerskie łączone jest z innymi metalami mniej szlachetnymi. Na rynku występuje kilka gatunków złota każde różni się próbą oraz właściwościami chemicznymi . Złoto o największej próbie jest lśniące i jasno żółte, jeśli natomiast posiada sporą domieszkę innego metalu jak np. miedz może przyjąć barwę różową, wówczas przypomina łudząco brąz. Ze złota jubilerzy są w stanie wyczarować wszystko od pierścionków po piękne broszki czy zegarki. Złoto to bardzo trwały metal, który będzie nam służył latami, wadą jest jednak jego cena, która jest dość wysoka.

Kategoria: Złoto
Tagi: , ,

12 stycznia 2015

Niestandardowe noszenie naszyjnika Kobiety uwielbiają zaskakiwać i być w centrum uwagi, dlatego też często posługują się niestandardowymi pomysłami, aby zabłyszczeć w towarzystwie. Nie od dziś wiadomo, że największą ozdobą kobiety są kamienie szlachetne oraz błyszcząca biżuteria, zakładamy ją w zasadzie wszędzie. Jednak, kiedy wybieramy się na ważną kolacje czy uroczystość watro pomyśleć o czymś bardziej widocznym. Znakomitym pomysłem będzie łańcuszek, naszyjnik, który nie tylko ozdobi nasza szyje, ale i sukienkę. Aby wyglądać modnie wcale nie trzeba zakładać wiele dekoracji, zdobień raczej watro skupić się na jednym przedmiocie, ale już bardziej wyjściowym. Ostatnim hitem, w modzie jest noszenie pokaźnych naszyjników do prostych stonowanych sukienek. Watro podkreślić, że naszyjnik najlepiej błyszczy i prezentuje się na ciemnej kreacji. Co ważne można go nosić na dekolcie lub niestandardowo, czyli na plecach. Takie rozwiązanie jest możliwe, kiedy sukienka jest gładka i najlepiej wykrojona s tyłu. Wówczas elementem dekoracyjnym kreacji jest sam tył.

Kategoria: Biżuteria
Tagi: , ,

11 stycznia 2015

Białe złoto Złoto od wieków było bardzo pożądanym kruszywem. Kto je posiadał miał władzę nad innymi i mógł pomnażać swoje dobra. Dziś złoto również cieszy się ogromnym powodzeniem. Jubilerzy wykorzystują je do produkcji licznych dekoracji i ozdób. Złoto jednak najbardziej kojarzone jest z obrączką ślubną. Do niedawna na rynku można było spotkać obrączki wyłącznie w wersji złoconej, obecnie wybór jest większy i możemy już zakupić obrączki wykonane z białego złota. Złoto takie uzyskuje się poprze zmieszanie złota z niklem, cynkiem i srebrem. Większa cześć obrączek ślubnych z białego złota do złudzenia przypomina srebrne jest tak, ponieważ złoto pokrywane jest warstwą rodu dzięki temu połyskuje i lepiej wygląda. Z czasem jednak warstwa ta może się zetrzeć i wówczas obrączka staje się matowa i nie ma już wcześniejszego koloru. Białe złoto cieszy się dużym powadzeniem, ponieważ dobrze się prezentuje i jest alternatywą dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania. Obrączki wykonane z tego materiału można dowolnie zdobić kamieniami czy grawerem, ponieważ złoto wykazuje ogromną trwałość.

Kategoria: Złoto
Tagi: , , ,

7 stycznia 2015

Biżuteria ze średniowiecza Już w dawnych czasach wytwarzano biżuterie. Nie była ona wykonywana na tak wielką skale jak dziś, ale była równie piękna. Każdy element biżuterii ze średniowiecza wykonywano odręcznie, była to precyzyjna praca nie rzadko wielu ludzi. Jednym z najbardziej znanym wszystkich elementem biżuterii średniowiecznej była korona. Sama nazwa przedmiotu oznaczała wieniec. Korona była atrybutem królów, książąt oraz osób władających ziemiami. Do wykonania korony najczęściej wykorzystywano złoto oraz srebro, kruszywa tego nie było pod dostatkiem, więc raz wykonana korona była dziedziczona przez kolejnego króla. Jako dodatki do korony stosowano szlachetne kamienie ozdobne. Korona była bardzo ciężka i majestatyczna, dlatego król zakładał ją tylko na ważne uroczystości. Jeśli władca zmarł koronę przechowywano, jako coś świętego, relikwie by później móc ją wręczyć kolejnemu królowi podczas koronacji. Biżuterię ze średniowiecza charakteryzowali przede wszystkim przepych, królowały tutaj piękne kamienie szlachetne takie jak rubiny szafiry.